Kawasaki Z1: So Far So Fast

Om vijftig jaar ‘Zeds’ te vieren bracht Kawasaki onlangs vier gelimiteerde 50th Anniversary-modellen uit. Alles begon met de introductie van de Z1 900, waarmee het merk zich voor het eerst toonde in het zwaardere segment.

De Z1 werd gepresenteerd als antwoord op de Honda CB 750 Four die in 1969 op de markt was gekomen. Kawasaki was op dat moment een 750cc-versie aan het ontwikkelen, maar werd op snelheid gepakt door Honda. Kawasaki stuurde zijn ingenieurs terug naar de tekentafel met de opdracht om de CB750 te overtreffen. De Kawasaki Z1 900 werd in 1972 in Keulen voorgesteld en was op slag een succes.

Waarom we dat allemaal nog eens bovenhalen? Het jaar erop ondernam Kawasaki in Daytona een poging om het 24-uurs wereldrecord te breken. En daar bestaat een vintage docu over. Sit back & enjoy.

Deel

Gerelateerde artikels

Kawasaki Ninja ZX-6R 636 24MY

Druijff Racing Specials Ninja ZX-6R 636

In goede handen is een uitbalanceerde supersport als deze ZX-6R een akelige luis in de pels van menig superbike, dat weet ook officiële Kawasaki racepartner

Motegi Japan

MotoGP-circuits: Motegi

In 2023 zien de GP-raceweekends er heel anders uit; niet alleen met de extra Sprintrace op zaterdag, maar ook vanwege een ongezien aantal verschillende circuits.