Uit de oude doos: Monza 1956

Monza 1956

Tijdens onze nachtelijke YouTube-zoektochten botsen we af en toe op een pareltje. Soms is de audio- en beeldkwaliteit niet helemaal zoals we vandaag gewend zijn, maar daar kijken we met de glimlach doorheen en we hopen van jullie hetzelfde.

Op 6 mei 1956 ging op het Autodromo Nazionale Monza een manche van het Italiaanse kampioenschap door. Tito Forconi Liberati tekende met z’n MV Agusta voor de overwinning bij de 500’s. Carlo Ubbiali won er de 250cc-klasse, nadat hij eerder op Modena al de 125cc én de 250cc-wedstrijd had gewonnen. Ubbiali zou uitgroeien tot een MV-icoon, met zes titels in de 125cc, drie in de 250cc en drie dubbele wereldtitels in 1956, 1959 en 1960.

Deel

Gerelateerde artikels

Terwijl je in de vertrekhal van de luchthaven zit te wachten om te boarden naar het zuiden van Spanje waar

In de Benelux kennen we de Ténéré Travel Trophy al eventjes, een avontuurlijke allroad reis voorbehouden voor eigenaars van een

Zondag 21 september organiseert Royal Enfield ook dit jaar weer de One Ride, waarbij Enfield-rijders over de hele wereld samenkomen

Het is precies tien jaar geleden dat Aprilia met de RS-GP weer op de startgrid van de MotoGP stond. Om