Meer vrouwen op de motorfiets

Flinke opsteker bij ’t begin van 2020: steeds meer vrouwen vinden hun weg naar de motorfiets. Belgische rijscholen zien de afgelopen jaren een toename aan vrouwen die rijlessen voor de motorfiets volgen. De trend blijkt zich ook in Nederland voort te zetten.

Bij de VAB-rijschool is tussen 2015 tot en met 2019 het aantal vrouwen dat motorrijles volgt met 41% gestegen. Vrouwen vertegenwoordigen er liefst 30% van het aantal cursisten. Dan spreken we over zowel het A1- als het A2- en het A-rijbewijs. Precieze cijfers over Belgische vrouwen die motorrijden zijn er niet.

In Nederland weten we wel iets meer. Daar is 1 op de 5 nieuwe motorrijders een vrouw. Tussen 2014 en 2018 steeg daar het aantal vrouwen die een motorrijbewijs wisten te behalen, van 4.060 tot 5.799. In Zwitserland vertegenwoordigen vrouwen zo’n 15 procent van de motorrijders.  Een goede zaak voor de motorsector. Hopelijk blijft die trend zich voortzetten.

Deel

Gerelateerde artikels

Dat Ducati dit jaar honderd jaar bestaat hoeven we je vat niet nog een keer uit te leggen. Dat de

– Persbericht – Motorsport zit in het DNA van Yamaha en ook in de Benelux is het BLU CRU programma

Zeg je retro, zeg je Kawasaki Z900RS SE. Nadat in 2025 de Kawasaki Z900 een update kreeg, is het nu