Uit de oude doos: Parijs-Dakar 1985

Tijdens onze nachtelijke YouTube-zoektochten botsen we af en toe op een pareltje. Soms is de audio- en beeldkwaliteit niet helemaal zoals we vandaag gewend zijn, maar daar kijken we met de glimlach doorheen en we hopen van jullie hetzelfde.

Nog tot en met 15 januari kan je genieten van de 45e editie van de Dakar Rally, die intussen al voor de vierde keer doorgaat in Saoedi-Arabië. In 1985 ging de zevende editie, die startte in Versailles, nog gewoon richting Dakar. De kleine maar o zo grote Belg Gaston Rahier won er voor de tweede opeenvolgende keer aan boord van de BMW R 80 GS. Dit verslag neemt je mee naar de tijd van toen.

Deel


Gerelateerde artikels

In hoog tempo produceert QJMotor nieuwe modellen en vernieuwt het haar bestaande motoren. Slechts één jaar na de introductie van

Michelin heeft natuurlijk ook wel in de smiezen dat het allroadsegment groeit als kool en komt daarom nu met de

De jaarlijks terugkerende special met alle info over de rijders, circuits en motoren in aanloop naar het GP-seizoen van 2026.