Uit de oude doos: Monza 1956

Monza 1956

Tijdens onze nachtelijke YouTube-zoektochten botsen we af en toe op een pareltje. Soms is de audio- en beeldkwaliteit niet helemaal zoals we vandaag gewend zijn, maar daar kijken we met de glimlach doorheen en we hopen van jullie hetzelfde.

Op 6 mei 1956 ging op het Autodromo Nazionale Monza een manche van het Italiaanse kampioenschap door. Tito Forconi Liberati tekende met z’n MV Agusta voor de overwinning bij de 500’s. Carlo Ubbiali won er de 250cc-klasse, nadat hij eerder op Modena al de 125cc én de 250cc-wedstrijd had gewonnen. Ubbiali zou uitgroeien tot een MV-icoon, met zes titels in de 125cc, drie in de 250cc en drie dubbele wereldtitels in 1956, 1959 en 1960.

Deel

Gerelateerde artikels

Terwijl je in de vertrekhal van de luchthaven zit te wachten om te boarden naar het zuiden van Spanje waar

Dat de sportmotor alweer een tijdje in schwung is zien we zowel in het straatbeeld als in de showrooms. Ook

Tijd is relatief, zei Einstein ooit. Op je krent zitten bij een kringverjaardag kan voor een hele lange dag zorgen,

Het wekelijkse snelnieuwsoverzicht in aanloop naar de Eicma, met dit keer warempel méér dan louter nieuwe 2026-kleurtjes! Zo komt Zero