Uit de oude doos: Jarno Saarinen

Tijdens onze nachtelijke YouTube-zoektochten botsen we af en toe op een pareltje. Soms is de audio- en beeldkwaliteit niet helemaal zoals we vandaag gewend zijn, maar daar kijken we met de glimlach doorheen en we hopen van jullie hetzelfde.

Op 20 mei 1973 verongelukte Jarno Saarinen (en Renzo Pasolini) in de eerste ronde van de 250cc Grand Prix op het circuit van Monza. De Finse rijder werd beschouwd als een van de meest veelbelovende en getalenteerde motorcoureurs van zijn tijd. Hij behaalde een totaal van vijftien overwinningen en tweeëndertig podiumplaatsen gedurende in de 50, 250, 350 en 500cc-klassen, inclusief een overwinning bij zijn 500cc-debuut. De kroon op het werk kwam in 1972, toen hij voor Yamaha het WK 250cc binnenhaalde.

Onderstaande compilatie brengt een kort maar fijn eerbetoon aan de ‘Flying Fin’.

Deel


Gerelateerde artikels

Terwijl Kawasaki met zijn KX-crossmotoren en Versys hoogpoters-voor-de-weg in beide segmenten al jarenlang sterk voor de dag komt, zagen de

Dat Ducati dit jaar honderd jaar bestaat hoeven we je vast niet nog een keer uit te leggen. Dat de

– Persbericht – Motorsport zit in het DNA van Yamaha en ook in de Benelux is het BLU CRU programma