Producttest: Shad SW45 zadel/rugtas

Shad SW45

‘Travel light’ is tegenwoordig het sleutelwoord bij adventure; alsof de Romeinen, kruisvaarders en neanderthalers op hun achterhoofd waren gevallen. Gebruik je de Shad SW45 als rugzak, moet je je zien in te houden: door zijn indrukwekkende formaat gooi je gemakshalve alles erin, waardoor je al snel de schouderriemen laat vieren om de tas te laten rusten op het duozadel.

Zeker de SW45 zou dan ook zeer geholpen zijn met een soortgelijke constructie als Kriega’s Quadloc-Lite-harnas dat het gewicht verdeelt naar de borst en romp. Dus beperk je tot een slaapzak en/of matrasje bij rugzakgebruik. Bovendien ontbreekt een tailleband (wel een stelriem om de borst), dus belaad ‘m niet te licht, waardoor de tas door zijn breedte zou kunnen gaan vliegen bij zeer hoog tempo.

Nee, voor kleine spullen ben je tijdens het rijden beter af met een kleinere rugzak, al bieden de rug en schouderbanden volop zacht comfort. Tenzij je ook uitgebreide tussenstops maakt; achter de grote open flap kun je je motorjas of regenpak losjes kwijt en (bijvoorbeeld tijdens de TT) twee integraalhelmen erin stoppen, mits verder leeg. Helmen zijn zo ongeveer de onhandigste dingen om mee te slepen tijdens een dagje uit.

Heb je bijvoorbeeld ROK Straps rond het duozadel, laat de SW45 zich snel als pakket vlot monteren met de metalen Trimmer-haken en losse lussen. Uiteraard is de SW45 hartstikke waterdicht, heeft hij twee losse opbergvakken (binnen is het een lege ruimte) en wat reflectie. Echt een functionele en betaalbare gooi- en smijttas voor ‘convoi exceptionnel’.

Getest door: Joost Overzee
Prijs: € 156,-
Meer info: mybihr.com

Shad SW45

Shad SW45

Deel


Gerelateerde artikels

Terwijl je in de vertrekhal van de luchthaven zit te wachten om te boarden naar het zuiden van Spanje waar

CFMoto heeft de voorbije jaren al aardig wat exemplaren van zijn MT-modellen aan de avontuurlijke man of vrouw gebracht en

Toen Yamaha in 1991 met de TDM 850 op de proppen kwam, zette het merk met die vreemde eend/gewaagde gok

We gaan er geen doekjes om winden: terwijl elektrische scootertjes voor de stad en alles wat daarrond ligt intussen gemeengoed