Motorsportliefhebbers opgelet: de KicXstart GP Special 2026 is er weer. Alles wat je móet weten over het komende MotoGP-seizoen… en nog veel meer!
We gaan het laatste seizoen tegemoet voordat in 2027 het nieuwe reglement van start gaat waarin met name de aerodynamica- en rijhoogtesystemen aan banden worden gelegd. Nog één keer krijgen de fabrikanten dus de kans om alles te halen uit de jarenlange ontwikkeling en innovatie van hun machines. Daar duiken we natuurlijk uitgebreid in.
Daarnaast is 2026 het jaar dat Toprak Razgatlioglu zijn debuut maakt in de koningsklasse na – als wereldkampioen – over te stappen vanuit het WSBK. We spraken de mega getalenteerde Turk over zijn verwachtingen van het seizoen en nog veel meer. Deden we overigens ook al met Collin Veijer die dit jaar de stijgende lijn vast wil doorzetten die hij gedurende de tweede helft van het Moto2-seizoen is gestart.
Een heleboel leesvoer dus voor de liefhebber, maar we voegden ook nog een gave poster toe van de regerend wereldkampioen: Marc Márquez. Mooi voor in je garage, o boven je bed!
Geen zin om naar je boekhandel te lopen? Bestel ‘m hier!
MotoGP: de motoren
Laten we de machines van de verschillende fabrikanten eens goed onder de loep nemen!
Interview Toprak Razgatlioglu
Van wereldkampioen in het WSBK naar de meest besproken rookie in de MotoGP: ‘El Turco’ maakt zijn debuut voor Prima Pramac Yamaha, en wij spraken hem daar al even over
Liberty Media
MotoGP valt nu onder dezelfde firma als de Formule 1. Maar wat houdt dat nou precies in?
Retro: Honda NS500
45 jaar later kijken we terug op Honda’s tweetakt V3, de opvolger van de bizarre NR500 met ovale zuigers.
Techniek: Yamaha V4
Yamaha durfde het vorig seizoen aan om zowel de vier-in-lijn te blijven updaten als een volledig nieuwe V4 te ontwikkelen. Hoe staat het met die laatste?
Wie is wie in de MotoGP
Welke rijder rijdt voor welk team en wat kan je van hen verwachten?
De kwaadste coureurs
Woede-uitspattingen zijn in de era van grensoverschrijdend gedrag moeilijk te verantwoorden, maar in de racerij kan woede ook een bron van energie zijn.
MotoGP naar de knoppen
Gasgeven en remmen het enige wat je hoeft te doen tijdens een race? Het zit tegenwoordig iets lastiger in elkaar…
Interview Collin Veijer
Veijer pakte zijn debuutjaar in de Moto2 jaar aan op z’n Veijers’: langzaam opbouwen en je vooral niet gek laten maken. Hoe kijkt hij naar 2026?