Jan Thiel, De meester van de tweetakten

Jan Thiel

Wat? Een boek over deze bijzondere landgenoot die motoren en motorblokken bouwde voor de grootste coureurs uit de recente racegeschiedenis en daarmee zomaar eventjes 49 wereldtitels scoorde.

Waarom? Omdat een man als Jan Thiel een biografie van 211 pagina’s verdient.

Hoe werkt het? Dat legt Jan Thiel in zijn memoires zelf haarfijn uit. Want racemotoren ontwerpen en ontwikkelen is één ding; snelle en betrouwbare racemotoren ontwerpen en ontwikkelen is iets helemaal anders. In zijn lange loopbaan bouwde de Nederlander racemotoren voor zijn eigen Jamathi raceteam, Bultaco, Garelli en Aprilia. In die hoedanigheid werkte Thiel samen met grootheden als Lazzarini, Nieto, Capirossi en Rossi. De Italiaanse schrijver Dario Ballardini vond het verhaal van Thiel indrukwekkend genoeg om op papier te zetten, Dolph van der Woude en Ad Bakker vertaalden het boek naar het Nederlands.

Prijs: € 25,- • Meer info: legacyjanthiel@gmail.com

Deel


Gerelateerde artikels

Terwijl je in de vertrekhal van de luchthaven zit te wachten om te boarden naar het zuiden van Spanje waar

In de Benelux kennen we de Ténéré Travel Trophy al eventjes, een avontuurlijke allroad reis voorbehouden voor eigenaars van een

Zondag 21 september organiseert Royal Enfield ook dit jaar weer de One Ride, waarbij Enfield-rijders over de hele wereld samenkomen

Het is precies tien jaar geleden dat Aprilia met de RS-GP weer op de startgrid van de MotoGP stond. Om