Als eerste in de wereld mochten we een rondje op een motor uit de hagelnieuwe WK Sportbike klasse. Op de Suzuki GSX-8R van Kas Beekmans van het Nederlandse VLR Racing om precies te zijn. De kennismaking was op ons eigen TT-circuit van Assen waar deze klasse 17-19 april te zien zal zijn tijdens het WK Superbike. Wij reden ‘m en je leest ons relaas in deze editie!
Uiteraard hebben we nog meer te melden in dit april nummer dat bomvol staat van het 2026 nieuws. Zo hebben we met het voorjaar voor de deur 10 nieuwe motoren getest – doen we gewoon lekker helemaal zelf – waaronder de BMW F 450 GS, Yamaha Ténéré 700 World Raid, Triumph Trident 800 en Ducati Monster.
Ook gingen we op pad naar de Eifel met de supersport-klas van 2026 en onze eigen reDaxie Dax 125 mocht het opnemen tegen het OV in een wedstrijdje naar hartje Amsterdam. Kortom, het seizoen is begonnen en met een KicXstart op schoot beleef je het allemaal net even intenser. En met een glimlach op je gezicht. Dus mis ‘m niet!
Vergelijk Supersport
Met drie sportmotoren door de Eifel heen blaffen. Voorheen kraakten onze polsen en rug alleen al bij het idee, maar op deze drie ‘subsporters’ is het goed uit te houden
BMW F 450 GS
De baby GS is terug! De monocilinder is ingewisseld voor paralleltwin en de machine ging op dieet. Het resultaat testen we op Sicilië
Suzuki GSX-8R World SPB
De volledig nieuwe Sportbike-klasse start dit jaar in een aantal World SBK-weekenden. Randy mocht bij hoge uitzondering over het TT Circuit met de GSX-8R van Kas Beekmans
Honda ST125 Dax vs. Metro
Het ov is dé oplossing voor het toenemende verkeersprobleem als we het stadsbestuur in Amsterdam moeten geloven. Wedden dat er een beter alternatief is?
Triumph Trident 800
Het aanbod van Triumph dijt langzaamaan verder uit, maar de Britten wisten zowaar nog een klein gaatje te vinden waar deze Trident 800 precies in past
Ducati Monster
Het vorige model verloor het herkenbare stalen trellisframe, het nieuwe doet het ook nog eens zonder desmodromische kleppenbediening. Komt het nog goed met de Monster?
Mooiste van de straat
Gebouwd om op WK-niveau in de Formule 2 deel te nemen, nu rijdt oud-coureur Peter van Andel met ‘zijn’ RB-1 zo nu en dan nog eens een circuitdag
Yamaha Ténéré 700 World Raid
Ga je op avontuur en wil je je niet te veel druk hoeven te maken over je benzinevoorraad of het gebrek aan asfalt op je route? Dan is deze World Raid een prima reisgezel
Bom neemt stelling
Iedere maand neemt GP-goeroe Peter Bom stelling. Deze maand: wat levert al die technologische ontwikkeling nu eigenlijk op?
Kawasaki KLE500
In de jaren negentig was het een model dat furore maakte om zijn degelijkheid, doet de nieuwe dat ook?
Continental TKC80 2
Er zijn niet veel banden die zo’n status genieten als de TKC80. Na veertig jaar is er nu eindelijk een tweede generatie
Mash K750
De sportiefste Mash die we misschien wel ooit hebben gezien
Honda WN7
De eerste volledig elektrische motorfiets van Honda heet voluit ‘Wind Naked 7’
€9,95
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken we technologieën zoals cookies om apparaatinformatie op te slaan en/of te openen. Door toestemming te geven voor deze technologieën kunnen we gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als u geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit negatieve gevolgen hebben voor bepaalde functies en kenmerken.